Ako vytvoriť Charakter?

Goto down

Ako vytvoriť Charakter? Empty Ako vytvoriť Charakter?

Odoslať pre Salleham za Ut 4 jún - 17:27


Charaktery spisovať tu:
https://pohb.slovakforum.net/post?f=8&mode=newtopic
Alebo si môžete vybrať z vopred pripravných charakterov tu:
https://pohb.slovakforum.net/f18-forumMeno:
Vek:
Pohlavie:
Rasa:
Povolanie:
Zameranie:
Schopnosti:
Charakter:
História:
BOS:

Meno:
Meno vašej postavy. Treba samozrejme zapísať meno, ktoré ste uviedli pri registrácií. Malo by byť zmysluplnú a nie nejaké ďžavoty, ktoré ani vy sami neviete vysloviť.
Vek:
Vek postavy by mal zodpovedať, charakteru, a možno aj inteligencií postavy.
Rasa:
Rasa vašej postavy: človek, trpaslík, elf... to je jedno hlavne aby sa to podobalo na človeka. Treba si však uvedomiť, že upír, či anjel je skôr Zameranie, pretože upírom môže byť aj človek aj elf aj trpaslík.
Povolanie:
O aký typ boja sa vaša postava bude zaujímať. Buď bojovník ako rytier s mečom, či samuraj s katanu, alebo ako mág s knihou v ruke či, palicou na chrbte.
Zameranie:
V čom spočíva bojovanie vašej postavy, alebo k akému inému charakteru sa má približovať...
samuraj, upír, ohnivý mág, kňaz, assasin...
Schopnosti:
Tu treba opísať presne, čo vaša postava ovláda, v ktorých odvetviach sa pohybuje, a hlavne aké typy kúziel používa
Charakter:
Charakter ako vonkajší tak aj vnútorný by mal zodpovedať predovšetkým BOS, veku a histórii postavy, Treba opísať nie len to ako vyzerá, ale aj aké je jeho správanie atď.
História:
Krátka história vašej postavy. Jej detstvo, a dospievanie.
BOS:
Presné spísanie BOS hodnôt vašej postavy. Na začiatku hry si ich stanovíte vy, počas hry si ich už ale nemôžete meniť, ani nik iný, len ak predmetmi, či kúzlami. Ako spísať a čo je to nájdete nižšie.


Naposledy upravil Salleham dňa Št 18 júl - 12:44, celkom upravené 10 krát.
Salleham
Salleham
LVL3

Počet príspevkov : 107

https://pohb.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Ako vytvoriť Charakter? Empty Re: Ako vytvoriť Charakter?

Odoslať pre Salleham za St 5 jún - 20:00

Level
Ako v každej RPG tak aj tu treba svoju postavu zlepšovať a získavať skúsenosti. Keďže však naša hra spočíva hlavne v písaní, rozhodli sme sa leveli rozdeliť, trocha inak ako to je na iných RPG hrách. Svoje levely, môžete vylepšovať počtom príspevkov, ktoré pridáte. To znamená, ako náhle prekročíte počet príspevkov, ktoré treba napísať, vaša postava sa posunie o jeden level.

Na čo sú levely?
Od levelu vašej postavy sa odvíja mnoho možností a volieb. Už pri spisovaní vašich kúziel sa odhadujete, od ktorého levelu, môžete dané kúzlo ovládať. Ale level ovplyvňuje nie len, to. Taktiež dovoľuje nosenie rôznych brnení, či zbraní a používanie veľa iných predmetov, či ba dokonca vstup do čiernej gardy.

Je rovnosť počtu príspevkov?
To koľko príspevkov potrebujete na dosiahnutie určitého levelu je počítane rovnako pre všetkých hráčov, takže žiadna diskriminácia ani nič podobné. Nezáleží, pritom ani na zameraní postavy, či už mága alebo bojovníka.

Kde nájdem level svojej ale aj postavy iných?
Levely jednotlivých postav sú zapísané pod avatarom v každom príspevku, aby bolo prehľadné pre každého, kto v akom levele sa práve nachádza. Taktiež sú zapísané v profile hráča, tiež pod avatarom postavy.

Ako sa mení level mojej postavy?
Hráči si samostatne levely meniť nemôžu, na to sú tu admini a moderátori. Tým však môže niekedy trvať, kým premenia váš level, avšak do vtedy, pokiaľ neuvidíte, že váš level je zmení, vaša postava zostáva v levle, v ktorom práve bola, aj keď váš počet príspevkov už splnil hranicu.

Koľko teda moja postava musí mať príspevkov pre výšší level?
Lvl2- 30 príspevkov
Lvl3- 70 príspevkov
Lvl4- 110 príspevkov
Lvl5- 200 príspevkov
Lvl6- 300 príspevkov
Lvl7- 400 príspevkov
Lvl8- 500 príspevkov
Lvl9- 700 príspevkov
Lvl10- 1000 príspevkov


Naposledy upravil Admin dňa Ut 25 jún - 6:16, celkom upravené 3 krát.
Salleham
Salleham
LVL3

Počet príspevkov : 107

https://pohb.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Ako vytvoriť Charakter? Empty Re: Ako vytvoriť Charakter?

Odoslať pre Salleham za St 5 jún - 20:26

BOS

Bodové ohodnotenie Schopností
Ide o bodovanie toho, čo vaše postava vie. Pokiaľ najlepjšie ovláda boj na blízok z mečom v kolonke Strenght by mal mať takú hodnotu, ktorá zodpovedá jeho boju.
Aké BOS existujú?
Str- Strenght vyjadruje hodnotu sily vašej postavy, teda aká silná je, aký tvrdý je jej úder, ale aj to, ako si vie počínať s manuálnou prácou.
Def- Defend vyjadruje hodnotu obrany a odolnosti voči fyzickým útokom, alebo prírodnými fyzikálnymi zákonmi. Taktiež zvyšuje šancu pre vykrytie fyzického útoku.
Int- Inteligence vyjadruje hodnotu Inteligencie, akú vaša postava ovláda. Čím je viac postava učenejšia, tým sú jej magické útoky efektívnejšie a zraniteľnejšie. Taktiež zodpovedá o psychickej stránke človeka a o jeho vzdelanosti
Res- Resist vyjadruje hodnotu odolnosti, voči magickým útokom, a taktiež nátlak a jeho psychickú stránku tela. Taktiež zvyšuje šancu pre vykrytie magického útoku.
Spd- Speed vyjadruje rýchlosť vašej postavy, to ako rýchlo sa dokáže pohybovať, ale aj to, akú šancu má pre výhyb pred útokmi. Či už fyzickými alebo magickými.
Stm- Vyjadruje výdrž vašej postavy. Koľko čas vaša postava vydrží v boji bez prestávky, ale aj to koľko vydrž bez spánku.

Aké veľké hodnoty môžu byť v jednotlivých statusoch?
U každej kolonky môžete mať maximálne 5 bodov a váš limit spolu sa musí zmestiť do počtu 21, čo hovorí o to, že vaša postava nemôže vynikať vo všetkých odvetviach daného statusu. Je samozrejmé, že BOS sa rozdeľujú podla toho, na aký štýl boja je vaša postava zameraná, ak chce byť veľmi rýchli tak hodnota v statuse Spd bude vysoká, tak ako aj v iných statusoch.

Ako zvýšiť moje BOS?
Hodnoty v statusoch BOS môžete zvýšiť nosením rôznych zbraní, brnení, či šperkov, každý však stojí nejakú čiastku a je možné, že budete musieť mať potrebný level na to aby ste jednotlivú vec mohli na seba obliecť.

Príklad:
Mág
Str- 2 Def-4, Int- 5, Res- 4, Spd- 2, Stm-4
Spolu 21

Bojovník s katanou
Str- 6 Def-3, Int- 2, Res- 4, Spd- 3, Stm-4
Katana +1Str
Spolu 22


Naposledy upravil Admin dňa Ne 23 jún - 15:48, celkom upravené 9 krát.
Salleham
Salleham
LVL3

Počet príspevkov : 107

https://pohb.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Ako vytvoriť Charakter? Empty Re: Ako vytvoriť Charakter?

Odoslať pre Salleham za Ne 16 jún - 18:14

Boj

Postupnosť boja
Hráči sa v kominikácii medzi sebou striedajú. Tak to platí aj v boji. Teda odpovedajú si navzájom. počas svojho postu sa môžete ubrániť útoku a následne zaútočiť. Avšak počas jedného postu nemôžete na súpera zaútočiť viac krát. Ak sa stane, že sa v boji objavia viacerí hráči, na začiatku určí prvý hráč postupnosť, pričom musí byť dodržaná vyrovnanosť bojujúcich strán. Ak do už prebiehajúceho súboja zapojí nová postava, ona sama určí po kom bude nasledovať.

Kúzlenie
Za jeden post, teda jednu odpoveď počas boja môžete použiť maximálne jedno kúzlo.

Útek z boja
Toto je asi to najzákladnejšie pravidlo pri boji, ktoré hovorí, že z boja nemôžete utiecť pokým nezomriete ,alebo nepoužijete kúzlo, ktoré to môžu umožniť.

Smrť
Aoo náhle niektorá postava zomrie v boji, dostane automaticky zákaz písania postov na 2 dni vrátane dňa kedy ste zomreli. Na tretí deň môžete znova začať hrať na ktoromkoľvek mieste v kráľovstve.
Salleham
Salleham
LVL3

Počet príspevkov : 107

https://pohb.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Ako vytvoriť Charakter? Empty Re: Ako vytvoriť Charakter?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.